دنیای کودکان


همه کودکان سرشار از انرژی و نشاط هستند. همه آن ها توانایی های ذاتی دارند؛ اگرچه دوران جنینی و محیط رشد و سلامت والدین تاثیر بسیار مهمی بر روند رشد آن ها خواهد داشت، اما به طور کلی می توان گفت که آن ها همه چیز را در وجودشان نهفته دارند. این وظیفه ما به عنوان پدر یا مادر است تا با شناخت ویژگی های فردی و ذاتی کودکمان، محیطی مطلوب را برای رشد و توسعه توانایی هایش فراهم کنیم
 .


چقدر در زمینه رشد روانشاختی و زبانشناختی کودکتان می دانید؟

چقدر در این زمینه کتاب می خوانید؟

چقدر در جلسات مشاوران و استید برجسته در این زمینه شرکت می کنید؟

کسب دانش و آگاهی مناسب در این زمینه آسان نیست! نیازمند زمان و تلاش مناسب است. و می دانیم که با وجود کودکان پر جنب و جوش و شاد امروزی، و کارهای خانه و بیرون از خانه، یافتن این زمان ها شاید بسیار دشوار باشد. به همین دلیل این مجموعه در کنار شماست و اطلاعات مفیدی را در زمینه زبانشناختی و روانشناختی کودکتان در اختیارتان قرار می دهد .

توصیه ما به شما این است :

" شبی یک مقاله قبل از خواب "


خشت اول

خشت اول گر نهد معمار کج             تا ثریا می رود دیوار کج
کودک فرشته ای زیباست که در هر شکل ظاهری که به دنیا آمده باشد عزیزترین ما خواهد شد. ساعت ها او را تماشا می کنیم تا لبخند زیبایش را ببینیم. گاهی دلملن می خواهد تمام آن چه که هستیم را در اختیارش بگذاریم و گاهی احساس گناه می کنیم که شاید نتوانسته ایم وقت کافی به دلبندمان اختصاص دهیم و هزاران هزار احساس و رفتار دیگری که روزانه در قبال فرزندمان تجربه می کنیم.

آیا این احساسات و رفتارها معقول و منطقی هستند؟ آیا باید هر آنچه کودک می خواهد در اختیارش بگذاریم یا در قبال او سختگیر باشیم؟

پدر و مادر بودن کار بسیار دشواری است. این که بتوانیم مهربان و در عین حال جدی باشیم. گاهی بخندیم و گاهی بی تفاوت شویم. گاهی در آغوشش بگیریم و گاهی او را از آغوشمان به زمین بگذاریم.

در همه این بالا و پایین های احساسی و رفتاری، مهم ترین مسئله حفظ آرامش است. زمانی که کودکتان کار نادرستی انجام می دهد باید خشم خود را کنترل کنید؛ نفس عمیقی بکشید و بعد با او صحبت کنید و کار بدش را توضیح دهید. و یا حتی زمانی که کار بسیار خوبی انجام می دهد خیلی هیجان زده نشوید و باز هم با آرامش او را تشویق کنید.

این نکته را به خاطر بسپارید که «بچه بد» نداریم. کودک ما همیشه خوب است اما «کار بد» و «کار خوب» انجام می دهد. و این را نیز هرگز از یاد نبرید که کودکان ما همه چیز را می بینند، می فهمند و ضبط می کنند و نتیجه همه کارها و رفتارهای ما در قبال آن ها، در ضمیر ناخودآگاهشان برای همیشه ضبط خواهد شد.


نام کاربری   *
رمز عبور   *
   
برای ثبت نام در سایت اینجا را کلیک کنید.
برای ارسال گذرواژه فراموش شده اینجا را کلیک کنید.
کتاب های مربوط به کودک ، که راه کارها و جدیدترین متد آموزشی را برای کودکان ارائه می دهد و ...
ادامه مطلب

هر آنچه که کودک دلبنتدتان نیازمند آن است را در این سایت خواهید یافت؛ سی دی ها و اسباب بازی های آموزشی، محصولات شعر و موسیقی و ... ادامه مطلب


کلاس ها و کارگاه های آموزش دوزبانگی  ,ویژه کودکان و والدین ... ادامه مطلب